Pisałem grę … Kolejka w wersji elektronicznej ?

Gra Kolejka Elektroniczna

Niektórzy z Was kojarzą pewnie grę o nazwie Kolejka. Jest to gra planszowa, która przenosi nas do czasów PRL, gdzie zostajemy zmuszeni zrobić zakupy ;). Zadanie może z pozoru łatwe, nie było takim w tamtych czasach, w efekcie czego historia funduje nam sporą dawkę rozrywki.

Gra została wykonana głównie 4fun i nie zamierzam jej publikować, także autor planszówki może spać spokojnie. Dlaczego więc traciłem blisko 3 tygodnie życia ? Poznanie nowych technologii, sprawdzenie użycia pewnych rozwiązań i przetestowanie współpracy ze znajomymi. 

Osobiście myślę, że od czasu do czasu warto wykonać coś co rozwinie nasze umiejętności nie tylko koderskie ale także pracy grupowej.

Kolejkę pisaliśmy w trzy osoby w oparciu o wzorzec programistyczny MCV oraz następujące technologie:

 • .NET Core,
 • Angular 2,
 • Bootstrap 3,
 • CSS3,
 • HTML5,
 • Entity Framework Core.

Myślę, że jeżeli ktoś szukał niebanalnego pomysłu na grę przeglądarkową lub mobilną to tytuł ten nadaje sie do tego w 100%.

2 myśli na temat “Pisałem grę … Kolejka w wersji elektronicznej ?

 1. Ciekawy pomysł, a co zalecisz osobie która dopiero zaczyna mieć styczność z programowaniem a jego głównym celem jest właśnie stworzenie gry przeglądarkowej?

  Póki co posiadam lekką wiedze na temat HTML5,CSS3 – W co warto teraz iść

  Pozdrawiam i czekam na kolejne wpisy 🙂

  1. Jeżeli znasz się już na front-endzie, to warto wybrać coś co zapewni Ci logikę w budowanych aplikacjach. Biorąc pod lupę mój przykład, zaczynałem od Pascala, który uświadomił mi czym są instrukcje warunkowe, funkcje i procedury oraz pętle. Kolejnym etapem był php, który pozwolił mi pisać coś co przynosiło satysfakcję i dało się łatwo opublikować. Kolejnym językiem był c by zrozumieć czym są wskaźniki i jak działają programy a następnie c++, który dał pojęcie o obiektowosci. Po tej całej drodze można było wrócić do PHP i pisać coś co wygląda.
   Ty zakładam nie masz tyle czasu wiec odrazu próbuj sił w PHP :). Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *